browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Maria Obłękowska-Skucha

 

Kontakt: 606-384-272

Od wielu lat pracuje na rzecz polskiej lekkiej atletyki i jest trenerem I klasy w  dyscyplinie sportu. Od początku kariery trenerskiej pracowała w stołecznym klubie RKS Skra, potem w KS Warszawianka, obecnie jest trenerem i wiceprezesem UKS Sprint 2020.Swego czasu Maria Obłękowska – Skucha brała udział w tworzeniu potęgi Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy VII LO im. J. Słowackiego w Warszawie, będąc zastępcą dyrektora szkoły d.s. sportu. Jest nauczycielem dyplomowanym.

Wychowała grono wybitnych lekkoatletów, wśród których wyróżnić należy:

  • Marlena Czerwińska – skok w dal
  • Aneta Bednarczyk – Sosnowska 100m ppł
  • Piotr Tymko – sprint
  • Arkadiusz Obłękowski – 110m ppł
  • Iwona Brzezińska – sprinterka, 2 – krotna mistrzyni Europy juniorów, finalistka Mistrzostw Świata w Helsinkach  sztafecie 4x100m.
  • Współpracowała również owocnie z takimi zawodnikami jak Anna Leszczyńska (100m ppł) i Artur Gąsiewski (400m).
  • Od wielu lat pełniła w Polskim Związku Lekkiej Atletyki z dużymi sukcesami funkcję trenera kadry narodowej juniorek w sprincie i w biegu 100m ppł.

W roku 2005 Maria Obłękowska – Skucha została wybrana przez Polski Komitet Olimpijski Trenerką Roku.

Pani trener ma również wykształcenie matematyczne. Sama mówi:

 „Jestem dzięki temu w swojej pracy systematyczna i dokładna. Sam talent nie wystarczy, żeby odnosić sukcesy. Duży wpływ na wyniki ma systematyczność. Każdy trening musi być dokładnie zaplanowany, a wszystkie problemy rozwiązane do końca.”